תואר באמנות

אם הלימודים בשבילכם הם לא רק דרך להשיג מקצוע לחיים, אלא גם לטפח את התשוקות והביטוי האישי שלכם, המקום בו תמצאו את השילוב המושלם של פיתוח קריירה ייחודית הנותנת מקום לאופי והיצירה האישית. אמנות – עולם שלם של יצירה. משחר ימי ההיסטוריה, האמנות היתה חלק בלתי נפרד מהתפתחות התרבות והחברה האנושית. תואר באמנות, למי הוא מיועד?

התואר הראשון באמנות מיועד בראש ובראשונה לסטודנטים המבקשים להרחיב את אופקיהם באמנות ודרך התפתחותה והשפעתה על החברה ולאלה המבקשים לעסוק בתחום הביקורת התרבותית. יחד עם זאת, סטודנטים שמבקשים להרחיב את התואר הראשון שלהם בחוג נוסף אשר ישרת את הצרכים הרוחניים, תואר באמנות הוא מקור נוסף שיכול להעשיר אותם בידע כללי נרחב. תואר באמנות פותח לסטודנטים תחומי עניין נוספים כמו אמנות חזותית, תיאטרון, ספרות, אדריכלות, קולנוע ועוד.

תואר באמנות החלק המעשי והחלק העיוני

תואר באמנות משלב לימודים עיוניים והשתתפות יצירתית מעשית בסדנאות. הלימודים העיוניים מטרתם לתת נקודת מבט על התפתחות האמנות לאורך ההיסטוריה ולשאוף ממנה גישות שונות. בלימודים העיוניים מתפתחים דיונים פילוסופיים חברתיים והשפעתם על יצירות התרבות בחברה.

בחלק המעשי היצירתי של התואר באמנות, התלמידים מתנסים ומבטאים את כישוריהם בפיסול, צילום, ציור על ידי השתתפות פעילה בסדנאות השונות. חלק זה של הלימודים מיועד לבנות תיק עבודות מרשים של עבודות אמנות ולהציג ידע וכישרון בטכניקות שונות. מומלץ לראות את עבודות הצילום של גדעון מורן ולקבל רעיונות טובים.

תנאי הקבלה לתואר ותעודת סיום

תנאי הקבלה לתואר באמנות הם משתנים ממוסד למוסד, אך מרבית מוסדות הלימוד דורשים כתנאי סף בגרות מלאה בציון טוב, בשילוב ציון פסיכומטרי. כך נקבע ציון משוקלל אשר מהווה תנאי ראשון לקבלה ללימודים. מועמדים העומדים בתנאי זה, מוזמנים לראיון אישי בפני וועדת קבלה אשר קובעת את מידת התאמת הסטודנט ללימודי תואר באמנות.

בלימודי תואר ראשון באמנות אשר מתפרשים על פני 3 שנים. השנה האחרונה לתואר מוקדשת ליצירת פרויקט גמר וסמינריון. המסיימים בהצלחה את הלימודים זכאים לתואר ba. קיימת אפשרות במוסדות מסויימים המציעים למסיימים תעודת הוראה באמנות, אשר מציע להם להשתלב במערכת החינוך וללמד את הדור הבא אמנות. כמו כן התפתח ענף תעסוקתי של טיפול בבעיות התפתחות אצל ילדים באמנות.

לסיכום, תואר באמנות יכול לשלב את הסטודנטים במבחר תחומים. זה המקום לתת ביטוי אישי לנפש ולתרום לחברה מבחינת תעסוקה הולמת .