מסלולי לימוד חדשים

תחום המשפטים תמיד היה מבוקש. אומנם תנאי הקבלה מאוד קשוחים וגם הלימודים עצמם אינם פשוטים, אך עדיין זה לא מוריד את הרצון ואת המקצוע מטופ ברשימת התארים המבוקשים ביותר. אך כמו רב המסלולי לימוד גם המסלול הזה התרחב.

כיום ניתן לשלב את לימודי המשפטים עם מסלול נוסף. כך למשל הפך להיות מאוד פופולרי מסלול של לימודי לתואר ראשון במשפטים משולב עם מדע המחשב. הרי זה ברור, שענף של הייטק מתפתח היום בצורה פנטסטית וגם מחלקות משפטיות בו מתרחבות כל הזמן. אבל רגע, יגידו הרב, איך זה מתאפשר, הרי הלימודים האקדמאיים במסלול המשפטים או במסלול מדעי המחשב אינם שפוטים גם אם זה חד חוגי וכאן זה שילוב. זה נכון, המסלול המשולב מאוד מאתגר ודורש התמדה, זמן ויכולות משמעת עצמי מאוד גבוהים. אך בסופו של הדבר זה משתלם. התוכנית הלימודים מאוד עשירה ומעניינת. הסטודנטים ילמדו את פילוסופיה של משפט וחוק, על המערכת הצדק, חוקים, פסיקות וכמובן כל מה שקשור לדיני מסחר, מחשבים, קניין רוחני ועוד. בנוסף יקבלו ידע מתחום התכנות, ניהול רשתות ומסד נתונים, שפות תכנות ועוד.

מסלולי לימוד חדשים באוניברסיטה

איך כל ההשקעה הזאת מתבטאת בחיים אמתיים? קשת של האופציות הוא מאוד רחבה. קודם כל בוגרי התוכנית הדו חוגית הזאת יכולים להשתלב במחלקות משפטיות של חברות ההייטק, אך זה גם לא הכרחי ובמידה ורוצים להמשיך רק בכיוון אחד אז זו גם אופציה טובה. יש מגוון רחב שלהתמחויות במשפטים שניתן לבחור. אתם יכולים להתמחות בנושא של דיני משפחה או הגירה, או לחלוטין בתחום הקשור למיסוי מוניציפאלי: הנחה בארנונה לעסקים, היטל השבחה ועוד. כמו כן אתם יכולים ללכת לכיוון שמתקשר יותר עם הנדסת תוכנה, ניהול רשתות.

בתור בוגרי התוכנית אתם גם יכולים לבחור להמשיך את הלימודים האקדמיים ולהתקבל ללימודי תואר שני.

לסיכום: הזמן לא עומד במקום ובכל שנה נפתחים עוד ועוד מסלולים חדשים. אבל במידה והתעניינתם בתוכנית זו, תדעו שיש לא מעט מוסדות אקדמיות שבהם ניתן להתקבל למסלול זה ולכל אחד יש תנאי הקבלה משהלם. לכן במידה ואתם מעוניינים בה תצטרכו לעשות עבודה מקדימה.