מה זה אומר שחזור דיסק קשיח?

דיסק קשיח, זה בעצמם אחד מהחלקים, שנמצא במחשב ומשמש לאחסון מידע ונתונים. כיום ניתן למצוא דיסקים קשיחים בעלי נפח אחסון בין GB256  ועד TB 3-4 .    דיסק קשיח שומר על מידע גם כאשר מחשב מכובה.

אבל לפעמים קורה, שביום אחד בהיר אתם מגלים שאין באפשרותכם לפתוח את הקבצים עם נתונים שאתם צריכים. התרחיש הזה יכול להתרחש עקב מספר סיבות, למשל מחקתם את הנתונים בטעות או מחשב אינו תקול. ברגע, שבן אדם מגלה שאין בידו להשיג את הקבצים הוא נכנס לפאניקה ולא יודע כלל שברב המקרים ניתן לבצע שחזור דיסק קשיח ולהציל כמעט את כל הנתונים .אודות טכנולוגיות מתקדמות ניתן היום לבצע שחזור מידע מדיסק קשיח גם עם פגיעה לוגית וגם עם פגיעה פיזית.

מה זה אומר שחזור דיסק קשיח

לכן, במידה ואתם צריכים לבצע שחזור מידע פנו לעזרה מקצועית, ליתר דיוק לאותה חברה, אשר מתמחה בזה. למרות שקיימות מספר תוכנות לשחזור מידע ואפילו חלקן בחינם, עדיין מומלץ לא לנסות לבצע שחזור מידע בעזרתן, משום שזה יכול לגרום נזק בלתי הפיך ואז גם במעבדות מקצועיות לא יכלו לעזור.

מה עושים?

לכן, דבר ראשון שאתם צריכים לעשות זה לכבות את מחשב מיד עם גילוי התקלה. לאחר מכן תצרו קשר עם אחת מהמעבדות, שמתמחות בשחזור נתונים, למשל "דוקטור דיסק" ומסרו את כל הפרטים לגבי התקלה. מה בדיוק קרה? מתי? מתי פעם אחרונה השתמשתם במחשב? מתי לאחרונה ראיתם או פתחתם את הקבצים.

לאחר, שמסרתם את כל הפרטים תצטרכו להביא את המחשב או את דיסק קשיח למעבדה. כמו כן מקובל לצרף גם כונן נוסף תקין, בשביל שהמידע המשוחזר ירשם עליו. בחברת דוקטור דיסק מציעים גם שירות של אסוף והחזרה של מדיה על ידי שליחים בכל הארץ. כך תוכלו לחסוך זמן וכאב ראש מיותר.
בזמן קבלת המכשיר מדיה למעבדה הוא עובר בדיקה ראשונית על ידי טכנאי מעבדה ואז יצרו איתכם קשר ויתנו עדכון לגבי המצב, כמו כן תקבלו רשימת קבצים שהם תקינים וניתנים לשחזור מלא וגם רשימה נוספת של קבצים פגומים, שאינם ניתנים לשחזור. במידה ואתם לא תהיו מעוניינים לשחזר מכיוון שלא תמצאו בין הקבצים התקינים את מה שחשוב לכם, ניתן לעצור את תהליך השחזור. במידה ובחרתם להמשיך, בסיום העבודה תקבלו את הקבצים משוחזרים על כונן נוסף, שאותו שלחתם יחד עם כונן תקול או בידה ולא שלחתם, תוכלו לרכוש אותו דרכינו.

לא פעם בפורומים בנושא שחזור נתונים מופיעה שאלה: מה קורה מבחינת פרטיות? הרי המידע הזה הוא אישי שלי וברור שלרב לא נרצה לחלוק אותה עם אף אחד גם לא תהיו מעוניינים, שאיזה מסמך או תמונה יגיעו למישהו זר. אבל אל דאגה! בחברות מקצועיות בדרך כלל משתמשים בהצפנה ברמה גבוהה ביותר, כך שתהיו רגועים בנושא.

לסיכום נותר רק לומר, שמאוד מומלץ לבצע גיבוי לנתונים שלכם ובכך להקל על תהליך של שחזור מידע.