מה הקשר בין אחסון אתרים לקידום האתר

כאשר אנחנו מדובר על קידום אתרים, אז בוודאי כולם מבינים שזה תהליך מורכב. יש לא מעט גורמים אשר יכולים להשפיע עליו בצורה כזאת או אחרת. מכיוון שפלטפורמת וורדפרס היא הפלטפורמה הנפוצה ביותר, היום נתמקד על החבילות האחסון המתאימות לאתרים הבנויים על הפלטפורמה הזאת.
כל בעל האתר מעוניין שבאתר שלו יבקרו כמה שיותר גולשים, שהוא יהיה זמין כל הזמן וכמובן יהיה מהיר. על חלק מהדברים שנאמרו אחרית חברת אחסון אתרים. כבר לא פעם נכתבו מאמרים בנושא "המלצות לבחירת חברת אחסון", לכן היום רק נעבור על ההדגשים וננסה לראות את ההשפעה של אחסון על קידום האתר, במידה והיא קיימת בכלל.
אז כאשר אתם בוחרים חברה שמספקת אחסון אתרים וורדפרס עליכם להתייחס למספר פרמטרים:

  • מיקום של השרת
  • זמינות
  • מהירות
  • רמת אבטחה
  • זמינות של שירות לקוחות ותמיכה

נתייחס לרב הפרמטרים שהוזכרו וגם נראה מה הקשר שלהם לקידום האתר. נתחיל ממיקום השרתים. אם יש בבעלותכם אתר או שאתם נמצאים בשלבי הקמתו, והוא יהיה מיועד לגולשים בארץ, אז מומלץ ששרתים של חברת האחסון יהיו בארץ ובמידה ואתר מיועד לגולשים בחו"ל אז גם אחסון עדיף לבחור בשרתים הנמצאים בחו"ל. קירבת השרתים משפיע על מהירות טעינתם של אתרים.

מה הקשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים
כאן כבא לא צריך להסביר, שמהירות הטענת האתר היא בין הפרמטרים הקריטיים שמשפיעים ישירות על קידום. אם גולש לחץ על שורת הכתובת של האתר שלכם בתוצאות חיפוש, הוא רוצה שאתר יעלה כמה שיותר מהר, ובמידה וזה לא קורה הוא פשוט נוטש את האתר מאוד מהר ואז גוגל קולט שתוצאה הזאת שגולש בחר כנראה אינה כל כך רלוונטית לחיפוש שנעה ולכן מורידה מיקום של האתר.
דבר נוסף, שלא פחות חשוב זה זמינות השרת, שכמובן משפיעה גם על הזמינות של האתר לגולשים. מקרים רבים של האתר שאינו זמין, פוגעים ישירות בקידום האתר מכיוון שגם אלגוריתמים של מנועי החיפוש יודעים מצוין לעקוב אחרי אי זמינות ואי הצגת עמודים וגם גולשים עוברים למתחרים, לכן חשוב מאוד לבחור בחברת אחסון איכותית ואמינה.
על מהירות של השרתים, נראה שאין צורך להרחיב. כל אחד מאתנו בתור גולש מעוניין שברגע שלחצנו על שורת הכתובת של האתר הוא מייד יפתח, אין לאף אחד סבלנות לחכות. לא נפתח נלך לאתר אחר. דרך אגב זה נכון לא רק עבור הגולשים אלא גם עבור הבוטים של מערכות חיפוש. אם לאתר לוקח יותר מידי זמן לעלות בוט לא יחכה ולא יסרוק אותו. כתוצאה תהיה פגיעה במיקומים.
לסיכום נותר לומר שלבחירה של חברת אחסון יש השפעה ישרה על קידום אתר ברשת. לכן, לפני שרוכשים חבילת גלישה תבדקו טוב טוב עם מי שי לכם עסק.