לימודי אבטחת מידע למי זה מתאים?

לאור העלייה המתמשכת במתקפות סייבר עולה גם עלייה בדרישה למומחי אבטחת מידע. יצאנו לשטח לבדוק מה זה המקצוע הזה ואיפה ניתן ללמוד אותו.

התפתחות עולם הטכנולוגיה מביא הביאה איתה גם דרישה למומחי הסייבר. מספר רב של מתקפות על ארגונים שונים ומוסדות ממשלתיים בישראל העלו את הנושא לכותרות. לצערנו עם הזמן הנושא נהיה יותר ויותר חם. תחום של אבטחת מידע הינו אחד מהמרתקים ביותר. בזכות זה שישראל נחשבת בין החלוצי התחום, לכן המומחים שלנו תמיד מתקבלים בחוץ לארץ בשמחה ובהערצה. אבל חשוב לציין, שלמרות שישראל היא המדינה שבין הראשונות הסדירה את התחום עדיין קיים מחסור חמור באנשי הסייבר.אז איך ניתן להיכנס לתחום הזה? אם בכלל?

בשביל להיכנס לתחום אבטחת מידע בישראל או בחו"ל חייבים ללמוד ולהכיר את התחום. הצעד הראשון בדרך לקריירה המאחלת – בחירת מסלול לימודים מתאים. במסגרת לימודי אבטחת מידע תוכלו ללמוד על עולם מרתק ועשיר של אבטחת מידע. תכני לימוד של רב הקורסים בארץ משלבים בצורה מצוינת תכנים תאורטיים יחד עם תרגולים ומעבדות, כך שכבר במהלך הקורס תוכלו בעזרת כלים מעשיים תתנסו בניהול רשות וגם תתרגלו באופן מעשי תהליכי הגנה על מערכות שונות או ישתתפו בסימולציות שונות. בנוסף בסיום הקורס תוכלו לגשת למבחני הסמכה בינלאומיים, כמו CCNA, MTA, CCSA ועוד רבות אחרות.

לימודי אבטחת מידע למי זה מתאים

בין הנושאים הנלמדים בקורס תמצאו כמובן הכירות עם עולם הסייבר, יסודות תכנות של בשפות שונות, לדוגמה פייטון, מערכות הפעלה והקשחת שרתים. כמו כן סוגי התקיפות הנפוצות, מניעת דליפת מידע, זיהוי תוכנות זדוניות וכלים להתמודדות עם תוצאות,  בניית הגנה על מחשוב ענן ועוד.

בין מגוון קורסים תוכלו למצוא גם קורסים מיועדים למתחילים וגם קורסים למתקדמים בתחום. לאחר סיום הקורס ועמידה במבחני סיום והסמכה בוגרי הקורס יכלו להיכנס לעולם הסייבר ולהתקבל למשרות איכותיות ומבוקשות ביותר ולא רק בארץ.
בתקופה אחרונה יותר ויותר מסודות מבינים את הצורך של סטודנטים לא רק ללמוד אלא גם לעבוד ולכן בנוסף לקורסים פרונטליים נפתחים גם קורסים מקוונים. צורת לימוד זו מאפשר לסטודנט להתחבר למערכת ולצפות בשיעורים מוקלטים או בשיעורי און –ליין בכל הזמן מכל מקום, כך שזה נותן גמישות מסוימת לבן אדם ומאפשר לו לשלב גם את הצורך להתפרנס וגם את הצורך להשקיע בלימודים.

שימו לב, שחלק מהקורסים מציעים גם סיוע בכניסה לקוש העובדה ומציאת משרה מתאימה.