כיצד להצליח בפסיכומטרי

נרשמתם, או עומדים להירשם לקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית. לא על הקורס לבדו עליכם לסמוך כדי להצליח בבחינה הפסיכומטרית. אנו מביאים בפניכם מדריך שינחה אתכם כיצד להצליח בפסיכומטרי.

עוד לא התחיל הקורס, אבל כמה חודשים לפני כדאי שתצטיידו במספר צעדים שיכינו אתכם לקורס עצמו

1. להעשיר אוצר מילים באנגלית ובעברית . לימוד בעל פה הוא לא חלק שכיף ללמוד אותו, אבל נדרש מאוד לבחינה הפסיכומטרית. אז אל תחכו שייתנו לכם קבוצת מילים מספר הקורס, דאגו למקורות להעשרת אוצר המילים כמו עיון במילון.

2. קריאת ספר באנגלית – החלק של האנגלית בחינה דורש התמודדות עם טקסטים באנגלית. קריאת ספרים באנגלית תעשיר גם את אוצר המילים שלכם באנגלית וגם תאפשר לכם להתמודד עם טקסטים ארוכים באנגלית

3. מתמטיקה- אם יש בידיכם להיזכר בחלק הכמותי הבסיסי מתקופת התיכון, זה הזמן לעבור על כללי לימוד מתמטיים. אפשר לרכוש חוברות לימוד בחנויות ספרים לכללים מתמטיים בסיסיים ולעבור עליהם. אפשר לקבל מהמכון שבחרתם ללמוד בו לבחינה חוברות הכנה ישנות כאלה.

הגיע מועד הקורס, שנסו מותניים

ללימוד בקורס ההכנה לפסיכומטרי אתם צריכים להגיע בשיא החשק. אתם עומדים לזנק מכאן למרוץ מפרך שייערך לפחות חודשיים וחצי שלושה. אל תוותרו על אף שיעור, תרגול, שיעורי בית. זכרו כי הקורס זו תקופה מאומצת שדורשת המון עבודה ואת כל כולכם ממוקדים בדרך להצליח בבחינה הפסיכומטרית.

יום הבחינה הפסיכומטרית

זהו, עברתם דרך לא קלה. עכשיו זה הזמן הקובע. יום לפני הבחינה תנו לעצמכם מרגוע ומנוחה. אתם צריכים לבוא בשיא הריכוז. תלכו לישון מוקדם וכדי שתישנו טוב בלילה אתם חייבים להתעייף במשך היום. לכו לים, למכון כושר, תצאו להתאוורר, בערב תלכו לישון אחרי ארוחת ערב דשנה ומזינה. בבוקר הבחינה זכרו לקום ברוגע, לשתות כוס קפה אחת. ידוע שקפאין מעלה את רמת הערנות, אך פוגע בכושר הריכוז. איכלו ארוחה טובה ומשביעה, לשתות כמה שיותר מים. קחו עמכם בקבוק מים לבחינה עצמה וחטיפים כמו שוקולד או פירות יבשים שיעלו את רמת האנרגיה שלכם. מבחינת לבוש התכוננו לכל מזג אויר. זכרו שגם אם קיץ לוהט יכול להיות שיפעילו מזגנים בטמפרטורה נמוכה.

כיצד להצליח בפסיכומטרי זו שאלה של הכנה מראש לתקופת הלימוד כולה.