כיצד להגן על האתר שלכם?

לאור האירועים האחרונים, שכוללו מתקפה על יותר מאשר 150 אלף אתרים בארץ, מתעוררת שוב ושוב את השאלה האם ניתן למנוע תופעה זו? איך ניתן להגן על הנכס הדיגיטלי שלכם?

שבמתקפה האחרונה נפגעו אתרים, אשר היו מאוחסנים על אותו שירות ענן ועל פלטפורמה של חברה אח  אלפי אתרים ישראלים הושחתו על ידי גורמים אנטי – ישראליים, על ידי השבתה של השרתים של אותה החברה. הגולשים, שניסו לגלוש באתרים האלו נחשפו לתמונה עם מסר: להשמיד את ישראל. חברה עצמה פרסמה, שהמתקפה נגרמה עקב חולשה באבטחת של תוסף וורדפרס.

 

כיצד להגן על האתר שלכם

כמובן, שלא ניתן בצורה הרמטית לשמור על הנכסים הדיגיטליים, אבל ישנם פעילויות, שאכן יכולים להוריד ברמה טובה את הסיכוי לפריצות ומתקפות.

כיצד להגן על האתר שלכם – סדר הפעילויות

הדבר הראשון והבסיסי ביותר, זה לעדכן את גרסת המערכת לגרסה האחרונה, מכיוון, שברב המקרים בנוסף לפיצ’רים החדשים שמופיעים בגרסאות החדשות, מתעדכנת גם רמת האבטחה.

כמובן, שמאוד חשוב לשנות את הפרטי הכניסה מ”סטנדרטיים” ומוכרים, כגון ADMIN למשהו, שהוא יותר משוכלל. כאשר ניתן לעשות זיהוי ואימות דו שלבי – לכו על זה! דרך אגב, גם סיסמאות אמורות לשלב סימבולים שונים: כגון אותיות קטנות וגדולות, מספרים ועוד. תמיד ניתן להוריד תוספים, שתפקידם לספק אבטחה לאתר. כמובן, כאשר אתם מתחברים לרשת ציבורית, למשל של בית קפה, מסעדה או כל רשת מסוג זה, תמיד תבחרו אופציה להיכנס בסתר “INCOGNITO “.

דבר נוסף, שחשוב לדעת, זה לבחור בקפידה את חברת אחסון אתרים. למרות, הפעילויות, שנזכרו למעלה יכולים לעזור, אם לא תבחרו חברה טובה – כל זה לא יספיק. חברה, שמתמחה במתן שירות אחסון אתרים, תמיד תהיה מעודכנת טכנולוגית וגם תבצע שדרוגים  ועדכונים של מערכת אבטחה לעתים קרובות.

  אל תתביישו לשאול את הסובבים על החברות אחסון אתרים המומלצות. כמו כן, תמיד תבדקו מה מספר הגיבויים, שנעשים באותה חברה. למשל, בחברת ג’טסרבר הגיבויים נעשים לא רק כל יום, אלא כמה פעמים ביום. מאוד חשוב לברר לגבי אבטחה של שרתים של אותה חברה.

מה עושים במקרה שאתר נפרץ?

דבר ראשון מרימים טלפון לתמיכה טכנית ומבררים לגבי הגיבוי של האתר. כאשר קיים הגיבוי, מבקשים מצוות של אותה חברה, שבה היה מאוחסן אתר לעלות את הגיבוי. חייבים לעבור על כל קבצי האתר ולעדכנם לפי הצורך. חשוב מאוד לשנות את הסיסמאות גישה למערכת האתר ולבדוק כל ההרשאות, שסופקו.

לסיכום: אל תהיו שאננים, תבחרו חברת אחסון אתרים הכי טובה וגם תקפידו על כל השלבים, שהוזכרו.