הסבה למשפטים

תמיד חלמתם להיות עורך דין ומהו השתבש בדרך. למדתם מקצוע אחר, התמסרתם לעבודה והיום מרגישים שהגיע הזמן לעשות שינוי בחיים ולהגשים את החלום. תדעו שיש לא מעט אפשרויות.

נתחיל מכך, שכמובן, בדרך כלל לימודי משפטים מתחילים בגילאים יותר צעירים. ישנם מסלולים לעתודאים, אשר חברי מתחילים את המסלול לאחר שעברו מיונים שונים וצבא להגנה ישראל אישר להם קודם לסיים את לימודי תואר ואז להתגייס. מסלול הבא, זה לימודים אקדמאיים לאחר צבא. למעשה, מסלול האחרון הוא הכי נפוץ. כמעט בכל מוסדות להשכלה גבוהה ישנם לימודי משפטים ולעתים גם קיימים מסלולים משולבים, כמו לימודי משפטים וכלכלה, לימודי משפטים וראיית חשבון ואחרים. מסלול האחרון שנדבר עליו זה לימודי הסבה.

מה זה אומר הסבה? זה אומר, שבמידה ואתם בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים, אז אתם יכולים להתקבל לימודי הסבה ולבסוף להפוך להיות משפטנים. למעשה, אם חלמתם להיות למשל עורך דין ארנונה או עורך דין פלילי, אחרי הסבה זה לא יתאפשר, כי בכל מקרה אתם תצטרכו להשלים את ההתמחות וגם לגשת לבחינת הסמכה ולכן במקרים כאלו, כדאי לחשוב על לימודים לתואר ראשון נוסף, שכן יתנו לכם אופציה להפוך לעורך דין.

הסבה למשפטים

אם, מה שמעניין אתכם זה בעצמם תחום עצמו ולא רק סטטוס, אז יכול להיות שזו אופציה לא רעה בכלל. משום, שבמסלול הסבה, נלקחים בחשבון שאנשים כבר עובדים ולכן לרוב לימודים מרוכזים לימים ספציפיים או לחלוטין אלה לימודי ערב. כמובן, שבכל אחד מהווריאנטים משך הלימודים יהיה שונה.

מסלולי לימוד משפטים בישראל קיימים כפי שכבר הזכרנו כמעט בכל האוניברסיטאות ומכללות, אבל שכר לימוד יהיה שונה. אוניברסיטאות, אלו מוסדות אקדמאיות, שמקבלות גם ממון חלקי ממדינה ולכן גובה של תשלום שכר לימוד תהיה יותר נמוכה. לעומת זה מכללות לרב גוף פרטי ולכן שכר לימוד יהיה יותר גבוה.

אבל לא רק קריטריון הזה חייבים לקחת בחשבון, אלה גם מיקום הימצאותו של המוסד, ימי לימוד ועוד לא מעט דברים. לרב לצורך קבלה למסלול חייבים, כמובן, להיות בעלי תואר ראשון כלשהו, לדעת אנגלית ברמה טובה. ברור שלצורכי לימודי הסבה אף אחד לא יבקש מכם ציון פסיכומטרי, אבל בהחלט יכול להיות שבתור בעלי תור אקדמאי אחר אתם תוכל ולקבל פטור ממקצועות, שכבר למדתם במידה והם תואמים לפי דרישות המוסד הלימודי.