דומיין בחינם – יתרונות וחסרונות

דומיין זה חלק בולט ומשמעותי בנכס דיגיטלי. זה לא רק כתובת של האתר, זה אחד מסימני זיהוי של עסק. זה אותו סימן, שעושה רושם ראשוני על הגולש. לפעמים הבחירה לא טובה של דומיין יכולה לגרום לאנשים להימנע מלהיכנס לאתר שלכם. לרב אנשים זוכרים את דומיין או את "הווריאציה" שלו ובזכות זה חוזרים לאתר. לכן בחירת הדומיין זה שלב מאוד חשוב.

כמובן שלבחור דומיין בחינם זה נשמע אחלה הצעה. יש לא מעט חברות שמציעות דומיינים בחינם. אבל תחשוב לבד, אם הכל היה כל כך פשוט וטוב אז למה יש אנשים שעדיין רוצים לשלם עבור רישום דומיין? ננסה למצוא תשובה לשאלה כל כך מסקרנת.קודם כל דומיין חינמי הוא בדרך כלל לא מהמדרגה הראשונה אלה שלישית .לדוגמה:

 BLOG.MYSITЕ.COM

זה אומר, שהוא לא באמת שייך לכם אלה לאותה חברה שמציעה אותו.  יש לא מעט חברות בחוץ לארץ, שמציעות לרכוש דרכן חבילת אחסון ולקבל בחינם דומיין. אבל כאן חייבים להיות זהירים, מכיוון שבמידה ותרצו לעבור לחברה אחרת סיכויים להיתקע בבעיות הם מאוד גבוהים. יש מקרים שדרשו מאנשים תשלום עבור שימוש שהיה לפי המחירון המלא. עוד נקודה חשובה שצריך לשים לב עליה יכולה להתרחש בזמן החידוש. ברב המקרים אחרי שנה תצטרכו לחדש את דומיין ואז תצטרכו לשלם מחיר כפול.

דומיין בחינם – יתרונות וחסרונות

בדרך כלל מנועי החיפוש אינם מחובבים אתרים עם דומיין חינמי לכן קידום של האתר כזה ברשת ידרוש הרבה עבודה ויהיה מאוד איטי אם בכלל. כמו כן חשוב לבדוק היסטוריה של דומיין, אותה ניתן לקבל בעזרת אתר WHOIS .תמי תחשבו למה החברה מציעה לכם משהו בחינם? דרך אגב זה קשור לכל תחום בחיים. הרי חברה משקיע בצוות ובתשתיות ותחזוקה אז למה שהיא תציע את שירותי בחינם?    אף אחד לא אוהב לעבוד בחינם אלא אם יש לו מטרות מסוימות, למשל לפרסם את עצמו, או יכול להיות להרוויח על פרסומות שישתלו באתר שלכם? יש חברות שמצהירות שאתם תקבלו מוצר חינם אבל תמיכה טכנית אינה כלולה ובכל פנייה תצטרכו לשלם המון כסף.

לסיכום ניתן לומר שאם אתם רוצים לבסס את הברנד שלכם, שיתייחסו אליכם כעסק רציני אל תפלו בפח של דומיין בחינם. עלות דומיין היא פחות מ100 שקל לשנה, אז למה להסתבך. תבחרו דומיין אצל חברה רצינית, שהיא גם רשם מורשה ותיהנו.

טיפ קטן לקינוח

כאשר אתם בוחרים דומיין תשתדלו שהוא לא יהיה יותר מידי ארוך, שלא יכלול אותיות שניתן לטעות בהן וכמובן שיציג או את שם של העסק או את מוצר או שירות שהוא מציע.

בהצלחה לכולם