איך מצילים מידע מדיסק קשיח שנהרס?

מחשב נכנס מאוד חזק לחיי יום יום של האנשים. לזה יש כמה סיבות, קודם כל התפתחות של עולם הטכנולוגיה וזמינות של המכשירים. נכון, שפעם מחשב היה "צעצוע" מאוד יקר, היום אודות להתקדמות ופיתוח טכנולוגי הרכיבים יותר זולים ובהתאם גם מחיר הכללי יורד. זה לא אומר שמחשב שמחירו 1500 משתווה למחשב שעולה 5000 שקל, אבל אם להיות כנים, לא תמיד גם צריך מחשב שהוא כל כך מתקדם. הכל עניין של שימוש ודרישה.

התקדמות והשקה של אינטרנט על הסיבים האופטיים הוסיף את שלו. מהירות של הורודות הוגדלו פלאים וכמובן גם קצב של העלאה לא נשאר אותו דבר וזה עוד בזמן ששימוש ברשתות חברתיות רק עולה וגובר. אז עם קצב העלאה מהיר נהיה יותר קל ומהר לעלות את הדברים ל"סטוריס" או לערוך שיחות וידאו.עניין נוסף, שהשפיע על עלייה בשימוש במחשבים זה כמובן מגפה שהתפרצה בכל העולם. באין ברירה אנשים נאלצו לעבור לעבוד מהבית גם ילדים עברו ללמוד דרך זום, שגרם במהירות לעלייה בביקוש בכל הדווייסיים גם מחשבים ניידים ונייחים, וגם טאבלטים. לא הייתה ברירה אחרת.

ברור לכולם שאם יש עלייה בשימוש במחשבים אז תהיה גם עלייה בהתרחשות תקלות במחשב. אז לפעמים התקלות ניתן לתקן ולשכוח ולפעמים לא נשאר לעשות הרבה אלא רק לזרוק אותו למזבלה. אבל רגע לפני שאתם זורקים אל תשכחו להוציא את המידע שנשמר בדיסק קשיח ובמיוחד אם אין גיבוי לאותו מידע.

איך מצילים מידע מדיסק קשיח שנהרס

בשפה מקצועית זה נקראת לעשות שחזור קבצים מדיסק קשיח. ישנן מספר דרכים אבל היום נדבר על הדרך הכי יעילה ובטוחה – שחזור מידע במעבדות, המתמחות בנושא. אומנם זה שירות שעולה כסף, אבל גם בתחום הזה התקדמות של עולם הטכנולוגיה גרם לירידה במחירים, שנדרשים אנשים לשלם עבור פעילות של שחזור. עוד דבר נוסף, שחייבים לדעת, שבדרך כלל רב החברות שמציעות שירותי שחזור אינם לוקחים כסף אם השחזור לא מצליח או לא ניתן לשחזר נתונים בכלל. מצד שני חברות מגיעות לאחוזים מאוד גבוהים דל ההצלחות כך שסיכוי שמשהו לא יסתדר הוא נמוך.לצורך שליחת מחשב למעבדה אתם תוכלו להשתמש גם בשירות של שליחים מטעמי החברה וכך לחסוך מעצמכם בזבוב זמן. אז מה השלבים?

קודם כל אם אתם רואים שמחשב שבק חיים ויש קבצים חשובים שמאוחסנים בו ואתם לא עשיתם גיבוי – אל תשתמשו בו. צלצלו לחברה שמתמחה בשחזור מידע ותקשיבו להנחיות שהם נותנים. לאחר שמחשב יגיע למעבדה ויבדק, נציגי המעבדה יצרו איתכם קשר בשביל לעדכן על המצב, כולל הסבר או רשימה של קבצים שניתן לשחזר וכמובן מה תהייה העלות עבור העבודה. אם זיהיתם שרב הקבצים החשובים ניתן לשחזר אז תוכלו לתת אישור וחברה תמשיך את תהליך של שחזור. אחרי שישחזרו אותם, הם יעבירו את כל המידע ששוחזר לדיסק קשיח חיצוני, שהייתם אמורים לשלוח או להביא יחד עם המחשב התקול. אם במקרה לא היה לכם או לא הבאתם, לא נורא! תמיד תוכלו לרכוש אחד כזה בחברה עצמה.

לסיכום רק נזכיר שאם לא רוצים להגיע למצב שבו יהיו קבצים שלא תוכלו לשחזר – תקפידו לעשות גיבוי לכל המידע החשוב שלכם.