איך לבנות אתר מכירות טוב?

עולם המסחר חווה שינויים עצומים בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. המסחר הדיגיטלי תופס יותר ויותרת תאוצה, אם בעבר אנשים בשביל לקנות דברים היו צריכים לצאת לחנות הקרובה או לקניון, היום גם עקב המצב וגם עקב נוחות שימוש ואי רצון לבזבז זמן על נסיעה, את הקנייה ניתן לבצע מהבית, בלחיצת כפתור. מה שעוד יותר מנגיש את העסק של רכישות מהבית זה שאתה יכול לבחור בין מגוון רשתות, ולא משנה איפה הן ממקומות בארץ או בחו"ל.

חנויות וירטואליות זו נישה שהולכת ומתפתחת כל זמן, לכן חשוב לכל בעלי עסקים להיות נוכחים גם בזירה הדיגיטלית, להגדיל את מעגל של לקוחות פוטנציאליים ולהציע להם את הסחורה או את שירות, שמספקים.

איך לבנות אתר מכירות טוב

לפני שתיגשו להקמת חנות וירטואלית כדאי שתדעו כמה כללים. בבחירת פלטפורמה לבניית אתר מכירות תבחרו בסוג פלטפורמה כזה שניתן לעדכן אותו לפי רצונכם, זה אומר שלא מומלץ לבחור בשיטה הקמת אתר על קוד סגור אלא רק על קוד פתוח. לדוגמה עדיף לבחור פלטפורמה שך וורדפרס, שהיא מודולרית וניתנת לשינויים רבים. לעומתה אתר, שהוקם על מערכת קוד סגור בדרך כלל יהיה מאוד קשה להכניס שינויים וגרוע מכך, שאתם תהיו תלויים באותה חברה שהקימה את האתר. לפעמים גם תדרשו לשלם דמי מנוי חודשיים, לצורך תחזוקה של אותו אתר.

מומלץ בבחירת פלטפורמה להקמת אתר מכירות לבחור בוורדפרס, כך תקבלו אתר, שנוח לתפעול ולאחזקה. דבר נוסף, שיכול להשפיע על אתר מכירות, זה בחירה בחברת אחסון אתרים איכותית. מה זה אומר איכותית? שהשרתים שלה יהיו מהירים ומאובטחים, ששירות לקוחות שלה יהיה זמין. אל תמהרו ישר לקפוץ ולרכוש חבילת אחסון ענקית, תזכרו, שתמיד ניתן לשדרג.

דבר נוסף, שאתם חייבים להקפיד אליו, זה הכנה מוקדמת של חומרים לאתר. זאת אומרת, שחייבים, שכל התוכן שתעלו יהיה איכותי וייחודי, תחשבו איך תוכלו לבלוט מעל כולם. תמונות איכותיות ומקצועיות, תיאורים מיוחדים.

חשוב גם ארגון וסדר של הדברים באתר. אל תעמיסו על האתר דברים, שלא רלוונטיים או לא שימושיים. הכל צריך להתאים לאותו תחום שאתם מתעסקים בו, לדוגמה: מכירת דברי מזון אינה תואמת למכירת דברי אלקטרוניקה, לכן דברים שיתאימו לאתר אחד לא יתאימו לאתר אחר.

תמיד תזכרו, שמטרה של האתר היא למכור! לצורך זה חשוב שלמשתמש יהיה קל ונוח לבחור מוצר, לשים אותו בסל ולשלם. אל תשמשו במודולים מסורבלים או ביותר מידי שלבים בתהליך, לפעמים זה נראה לכם כמשהו מגניב אבל למעשה זה רק יבריח את הלקוח הפוטנציאלי.

לסיכום: ככל שחומרים באתר יהיו איכותיים וייחודיים, ככל שתהליך הרכישה יהיה נוח ופשוט, כמובן שגם מאובטח, כך גם סיכויים שלו להצליח יותר גבוהים.