איך לארגן סביבת לימודים נוחה?

עם התקדמות הטכנולוגיה אנדים מבלים יותר ויותר שיטות הלימוד עוברות לאמצעים דיגיטליים. זה מצריך ישיבה מרובה מול מסכי המחשב. לצורך הורדת סיכונים של הישיבה הממושכת מאוד כדאי להשקיע בכיסא איכותי ונוח. תזכרו שעבור כל אחד הבחירה עשויה להיות שונה. עקרונות הבחירה מתבססים על כך שכיסא יעניק לגוף תמיכה מלאה וגם תפחית את הלחצים המופעלים על הגוף בזמן הישיבה.

ברגע שתתחילו לבצע חיפוש שבאינטרנט בנושא הכיסאות, בוודאי ישר תגלו שקיימים סוגים רבים של כסאות. למשל ארגונומיים, אורתופדיים ועוד. אתם יודעים מה הבדל בין הכיסא הארגונומי ולבין הכיסא האורתופדי? מתברר שכיסא אורתופדי הינו כיסא המיוצר בהזמנה אידית מיוחדת, לעומתו כיסא ארגונומי מיותר בצורה כזאת שאמורה להתאים לרב האוכלוסייה הכללית. אך יש עוד מספר סוגי כסאות שיכולים להתאים בצורה מושלמת, לאנשים אשר צופים הרבה בתכנים בעזרת המחשב וזה כסאות הנדנדה.

איזה פרמטרים חייבים לבדוק לפני רכישת כיסא.

קודם כל חשוב לוודא שכיסא מאפשר תנועה בזמן הישיבה. דבר נוסף, שניתן לכוון גובה וזווית של משענת גב. ישנם כיסאות שניתן לכוון את זה כיחידה אחת וישנם כיסאות שניתן לשנות את הפרמטרים הללו בנפרד. דרך חשוב שתדעו שהיום ניתן למצוא כסאות, שהם בעלי זווית אפס, שזה בעצם מתאים לאנשים, שאוהבים לשבת בצורה זקופה או אפילו כאשר הגוף נוטה טיפה קדימה. צורת הישיבה הזאת עשויה להקטין לחץ על חוליות של עמוד השדרה.

דבר נוסף, שחושב לבדוק זה נוחות של הריפוד. אם ריפוד מספיק רך או להפך, זה תלוי בטעמכם האישי. ההמלצה זה גם לשים לסוג של הריפוד. אם תבחרו בריפוד בהיר מידי, למרות שזה מאוד יפה בהתחלה למעשה אחרי שימוש ממושך זה כבר לא יראה אותו דבר.

איך לארגן סביבת לימודים נוחה

ישנם כיסאות שידיות שלהם זזות גם כלפי מטה וגם כלפי מעלה, ימינה ושמאלה ובנוסף יש אפילו כאלו שידיות שלהם ניתן להרים ואז כיסא ניתן לקרב עד כמה שניתן. אם אתם אוהבים לשחק במחשב אז בוודאי כדאי לכם ללכת על הכיסא עם אופציות כל כך מגוונות. אם אתם משתמשים בכיסא הזה לצורך צפייה בסרטוני למידה או כל תוכן לימודי אחר אז ההמלצה היא ללכת על כסאות נדנדה. יש כסאות מעולות תצורת כחול לבן, שניתן להזמין אותם בהתאמה אישית, כולל בחירת גודל וצבע הרצויים.

איך בוחרים שולחן כתיבה

 עם כיסא כבר ברור, מה עוד צריך בשביל לארגן סביבת לימודים או עבודה? כמובן שולחן כתיבה ומקום לאחסון מחברות, כלי כתיבה ועוד. אם יש לכם מרווח ומקום אז כמון כדאי מאוד לשים שולחן כתיבה בגודל סטנדרטי, משהו כמו 120*60, אבל במידה וזה יראה צפוף, אז תבחרו בשולחן עמוק יותר מאשר ארוך. מכיוון שלרב אתם משתמים במחשבים אז חייבים שיהיה מקום גם לשים מקלדת או מחשב נייד וגם להניח דפי הכתיבה. ניתן גם למצוא מעמד למחשב או מסך וכך לקבל עוד מקום שימושי בשלחן העבודה.

מבחינת המקומות אחסון, מומלץ לתלות מדפים מעל השולחן, כאן חשוב להקפיד על עומק של מדף שמתאים לגודל השולחן וכמובן תחפשו מגירות ועדיף על גלגלים שיכנסו מתחת לשולחן. אופציה נוספת זה שימוש בכוורת, אשר יכולה לשרת גם כמקום אחסון נהדר וגם לצורך הפרדה של החללים