איך בוחרים חברת אחסון אתרים אמינה ובטוחה

כבר הוכח שאחד השלבים החשובים ביותר בתהליך הקמת האתר – הוא בחירת חברת אחסון טובה ומקצועית. הוסטינג טוב יכול לספק שירות איכותי, אבטחת מידע וכמובן עבודה רצופה של האתר ללא בעיות, נפילות ופריצות. אז נשאלת השאלה איך לבחור חברת אחסון טובה ומקצועית?

קודם כל חייבים להבין איזה חבילת אחסון אתם צריכים: אם יש דרישות מסוימות, חשוב לוודא שחברה תוכל לעמוד בהם. אם מדברים על אחסון אתר וורדפרס אז כדאי לשי לב לפרמטרים כמו נפח האחסון, מהירות וזמינות של שרת, אבטחת מידע ועוד.

כיום בחירה של ספק אחסון קשה ומורכבת מכיוון שיש לא מעט חברות מתחרות בשוק הישראלי וגם בשוק בינלאומי. כמוכן יש לא מעט חבילות שניתן לקבל בחינם וזה מאוד מפתע, אבל ויש "אבל" מאוד גדול אם אתם עסק רציני אל תתעסקו עם חבילות חינמיות. דבר ראשון בדרך כלל חבילות חינמיות כוללות בתוך ההסכם איתם הכנסת פרסומת לאתר שלכם ללא הגבלה, וכידוע זה מציק למשתמשים. בעיה נוספת עם אחסון חינמי, זה חוסר שירות לקוחות זמין ומקצועי. צריך להבין שאפילו אצל חברות הכי מקצועיות יש לא מעט בעיות, אבל גם אם זה מתרחש הטיפול בדרך כלל מאוד מהיר ומקצועי.עכשיו לאחר שקצת דיברנו למה לא כדאי לקחת אחסון חינמי, בואו נסכם על איזה פרמטרים נתבסס נסתכל בבחירת אחסון. דבר ראשון – זמינות ומהירות של השרת. זה אומר שאנחנו רוצים ששרת יהיה זמין 24/7,  רק ככה האתר שלנו יהיה כל הזמן באוויר ונגיש לגולשים. מהירות של שרת גם חלק לא פחות חשוב. ככל ששרת יהיה יותר מהיר, כך גם האתר שלכם יעלה יותר מהר. תסכימו שהיום לאנשים אין כבר סבלנות לחכות מספר דקות, עד שתכון האתר יעלה, כולם רוצים להקליק על שורת הכתובת וישר לקבל את התוצאה.

איך בוחרים חברת אחסון אתרים אמינה ובטוחה

דבר שני – אבטחה. מאוד חשוב שחברת ספק אחסון, יבצעו מעקב ושדרוג מערכות הגנה על המידע כל הזמן, רק ככה ניתן להגן על האתרים מפני הפריצות.

דבר שלישי – זמינות ומקצועיות של תמיכה טכנית/שירות לקוחות. בדרך כלל חברות טובות מציעות שירות זמין 24/7 . לעתים הדרך ליצור קשר עם שירות לקוחות יכולה להיות שונה, למשל טלפונית, במייל או פנייה דרך האתר של הספק. לרב לא משנה  איזו דרך קיימת יותר חשוב עד כמה מהר מגיבים.
דבר רביעי –  ביצוע גיבויים בצורה סיסטמית. ישנן חברות כמו ג'טסרבר, שמציעות ביצוע גיבויים יומיים ואפילו פעמיים ביום. זה שירות מעולה, שיכול לסייע לכם לחזור במידת הצורך לאותה נקודת זמן. יש כאלו שישאלו למה צריך גיבוי, אם לחברה כמעט ואין תקלות. התשובה תהיה מאוד פשוטה, לפעמים יש באגים ובעיות טכניות אחרות, שלא בהחלט קשורות לאחסון, אבל אם חברת אחסון מבצעת גיבוי אז ניתן לבקש ממנה לשחזר את הנתונים ולפעמים זה עניין שיכול למנוע מכם הוצאות מיותר ובזבוז זמן.

מקווה מאוד, שלאחר קריאת המאמר יהיה לכם יותר קל לבחור ספק אחסון עבור האתר שלכם.